محصولات

کیسه های جامبو

درسال بیش از 500 میلیون تن از محصولات در جهان با استفاده از جمبو بگ جابجا می شوند. این کیسه ها جهت حمل ، جابجایی و نگهداری انواع مواد شیمیایی ، معدنی ، دارویی ، محصولات غذایی و کشاورزی ، کود های شیمیایی ،پتروشیمی ، سیمان و بسیاری دیگر از مواد و محصولات فله مورد استفاده قرار می گیرند.
کیسه جمبو بگ ها کیسه های انعطاف پذیری هستند که جهت حمل محمولات از 500 تا 2000 کیلوگرم و تا حجم 3 مترمکعب استفاده می گردند. همچنین جهت حمل انواع مواد جامد و خشکی که بصورت پودری، پولکی می باشند.

بنا به درخواست مشتری می توان جمبو بگ ها را با استفاده از پارچه های لمینت دار یا بدون لمینت و همچنین با لایه نایلونی داخلی و یا بدون آن تولید نمود. جمبو بگ ها از پارچه های صاف یا گردبافت از جنس پلی پروپیلن (PP) تولید می شوند. نوع پارچه مورد استفاده جهت تولید جمبو بگ بر اساس وزن محموله و ظرفیت بارگیری ایمن (SWL) و ضریب ایمنی (SF) انتخاب می شود.
بسته به ظرفیت بارگیری ایمن (SWL) ، ضریب ایمنی (SF) و نوع محموله ، جمبو بگ را می توان از نوع ساده با ورودی یا دهانه باز و کف بسته که برای اغلب صنایع و محصولات مناسب هستند ، تولید نمود. چنانچه حمل و جابجایی مواد غذایی و یا دارویی مد نظر باشد ، تولید این نوع کیسه هادر کارگاه های کاملا بهداشتی و ایزوله انجام می پذیرد.

نوعی از جمبو بگ ها نیز که مخصوص حمل و جابجایی مواد خطرناک هستند بر اساس ویژگیهای خاص تدوین شده توسط سازمان ملل متحد قابل تولید می باشند. با توجه به وزن بالای محموله ها در ساخت این کیسه از پارچه با وزن و تراکم بافت بالا استفاده میگردد. از آنجائیکه جابجایی این کیسه ها بدفعات می باشد و ممکن است در معرض نور آفتاب نیز قرار بگیرند وزن پارچه بکار رفته ، نوع تسمه و آرایش دوختی آن و (چهار بند یا هشت بند) دهانه ورودی یا خروجی کیسه ها و میزان UV بکار رفته در تولید پارچه خیلی مهم بوده و از عوامل تاثیر گذار در قیمت کیسه ها میباشد. این کیسه ها بنا به دلایلی که در کیسه های دو لایه به آن اشاره شد میتواند یک لایه یا با لایه داخلی P.E ساخته شوند.

مزایای استفاده از جامبو بگ

  • سهولت در جابجایی توسط لیفتراک و جرثقیل و مانند آن
  • امکان حمل با تریلرهای بدون سقف و حفاظ
  • ایمنی مواد در برابر رطوبت و مانند آن
  • امکان نگهداری مواد در کنار یکدیگر در انبار
  • صرفه جویی در هزینه های بسته بندی و حمل و نقل